Taupiet enerģiju ar LED

Parasti jūs nomaināt spuldzi tikai tad, kad ir beidzies tās kalpošanas laiks. Tomēr ir vērts nomainīt halogēna vai citas spuldzes pret LED spuldzēm, pirms tās sasniedz šo posmu. Tas var palīdzēt ievērojami ietaupīt enerģijas patēriņu, kas savukārt palīdz samazināt enerģijas izmaksas. Tas ir arī viens no vienkāršākajiem enerģijas taupīšanas veidiem jūsu mājoklī Vai vēlaties uzzināt vairāk? Turpiniet lasīt, lai uzzinātu, cik daudz varat ietaupīt, pārejot uz LED!

Nomainiet halogēnspuldzes pret LED

Tātad, ko jūs faktiski iegūstat, nomainot halogēnspuldzi pret LED spuldzi? Kopš 2018. gada 1. septembra halogēnspuldzes vairs netiek likumīgi pārdotas Eiropas Savienībā, jo tās neatbilst ES ilgtspējības standartiem. LED spuldzes patērē par 80% līdz 90% mazāk enerģijas nekā halogēna vai kvēlspuldzes. To vidējais kalpošanas laiks ir 15 000 stundu, kas nozīmē kalpošanu līdz pat 15 gadiem!


 

Spilgtums

Spuldzes spilgtumam var būt liela ietekme uz to, kā izskatās interjers. LED spuldzēm spilgtumu mēra nevis vatos, bet gan lūmenos. Vai vēlaties uzzināt, kurām telpām kāds spilgtuma līmenis ir nepieciešams?

Turpiniet lasīt, lai uzzinātu vairāk!

 

Kelvins

Gaismas krāsu temperatūra, ko mēra kelvinos, norāda spuldzes radītās gaismas siltumu. Bieži tiek uzskatīts, ka gaismas diodes rada ļoti spilgtu gaismu, taču ar pareizo kelvinu daudzumu spuldze ne vienmēr ir tik spilgta! Pareizs siltais apgaismojums arī interjeru padara siltāku!

Turpiniet lasīt, lai uzzinātu vairāk!

Cik es varu ietaupīt, izmantojot LED apgaismojumu?

 

Lai palīdzētu jums saprast, cik daudz varat ietaupīt, mēs apskatīsim, cik daudz iespējams ietaupīt, nomainot visas dzīvojamās istabas spuldzes pret LED spuldzēm. Aprēķins ir balstīts uz šādiem dzīvojamās istabas gaismekļiem/lampām (ar iekavās norādītu energomarķējumu):

 

 • 1 griestu lampa (A)
 • 2 sienas lampas (E)
 • 1 galda lampa (C)
 • 1 augšup vērsts gaismeklis (D)
 • Apgaismojums (televizora) skapī (F) (izmantojot LED lenti, kas parasti ir energoefektīva un iespējama tikai ar kompakto LED tehnoloģiju)

 

  Halogēnspuldzes LED
Enerģijas patēriņš dienā 2,7 kWh 0,42 kWh
Enerģijas patēriņš gadā 985,5 kWh 152,3 kWh
Izmaksas gadā* €571,59

€88,91

 

*Aprēķināts, pamatojoties uz vidējo kWh cenu 0,58 € (no 2022. gada augusta Nīderlandē) un vidējo lietošanas ilgumu 6 stundas dienā.

emico-featured

Vati pret lūmeniem

Gaismas spilgtumu agrāk izteica vatos. Mūsdienās tas neko daudz nepasaka par spuldzes spilgtumu, tāpēc ir jāskatās arī uz spuldzes lūmenu skaitu (norādīts uz iepakojuma). Pāreja no halogēna vai kvēlspuldzēm uz LED apgaismojumu var būt nedaudz sarežģīta, tāpēc šeit ir salīdzināšanas diagramma uzziņai:

 

Jauda vatos Gaismas jauda
15 vati 100 līdz 150 lūmenu
25 vati 200 līdz 300 lūmenu
40 vati 400 līdz 500 lūmenu
60 vati 700 līdz 800 lūmenu
75 vati 900 līdz 1000 lūmenu
100 vati vairāk nekā 1300 lūmenu

 

Vispārējam apgaismojumam jāizmanto spuldzes ar jaudu līdz 200 lūmeniem. Dzīvojamās telpās bieži tiek izmantotas spuldzes ar 300 līdz 500 lūmeniem. Spuldzes ar lūmenu skaitu virs 500 parasti tiek uzskatītas par ļoti spilgtu gaismu. Tās bieži izmanto garāžās, pagrabos un vannas istabās/tualetēs.


LED izmantošanas priekšrocības

 

Joprojām neesat pilnīgi pārliecināts? Šeit ir ērts saraksts ar visām LED izmantošanas priekšrocībām:

 • LED patērē mazāk enerģijas, kas ievērojami samazinās jūsu enerģijas izmaksas
 • LED spuldzēm ir ilgāks kalpošanas laiks (vairāk nekā 15 reižu ilgāks, salīdzinot ar halogēnspuldzēm)
 • LED neuzkarst, līdz ar to ir mazāka ugunsbīstamība
 • Pieejamas dažādās krāsās un ar dažādu spilgtumu
 • LED ir aptumšojamas, kas var palīdzēt radīt telpā noskaņu
 • LED spuldzes ir piemērotas visu veidu apgaismes ierīcēm
 • LED var izmantot kā viedo gaismu! Tas nozīmē, ka to varat vadīt ar lietotni vai tālvadības pulti.