block 1

Vats apzīmē lampas jaudu

 

 Vēl nesen lampas jaudu noteica tās jauda vatos (vati), bet šodien jūs redzēsiet, ka LED iepakojumi attēlo arī lūmenus, kā arī voltus, bet kāda ir atšķirība starp šiem trim? Mēs atbildēsim uz šiem jautājumiem un vēl citiem!

Pirkt tagad

Vats pret lūmenu

Lampas jauda vatos ir enerģijas/jaudas daudzums, ko lampa patērē, un lūmens ir gaismas avota radītās gaismas/spilgtuma daudzuma mērvienība. Lūmens faktiski ir labāks veids, kā zināt, cik spilgta patiesībā ir spuldze, jo tas norāda gaismas intensitāti un šīs konkrētās lampas jaudu, turpretim vats norāda tikai lampas enerģijas patēriņu. Jo lielāka ir lūmenu jauda, jo spilgtāka ir lampa, tāpēc tagad lūmens atrodas uz spuldžu iepakojumiem, norādot spilgtumu. Pievērsiet vairāk uzmanības lūmenu jaudai, nevis vatiem!

block 4

LED un jauda

Nav iespējams pārvērst vatus lūmenos, tās ir divas pilnīgi atšķirīgas mērvienības. Agrāk uzskatīja, ka lielāka jauda vatos nodrošina konkrētu gaismas daudzumu, tomēr tas ir mainījies. Tagad jūs redzat, ka atsevišķas LED spuldzes ar zemu jaudu vatos arī var nodrošināt labu apgaismojumu. Labāk skatieties uz gaismas avota lūmenu jaudu, nevis jaudu vatos.


Kas ir spriegums?

Spriegums jeb volts norāda lampas elektrisko spriegumu. AK mājsaimniecībās standarta spriegums ir 230 V. Gandrīz visas lampas darbosies ar šo standarta spriegumu, tomēr pastāv izņēmumi - dažām iegremdētām lampām ir 12 V. Ja vēlaties pārvērst lielu spriegumu (230 V) mazākā spriegumā (12 V), jums būs nepieciešams transformators. Transformators nodrošina, ka jauda tiek pārvērsta no 230 V uz 12 V. Transformatora piemēri ir jūsu mobilā tālruņa lādētājs vai adapters jūsu klēpjdatorā.

Ir svarīgi atcerēties zemāk minēto: Atšķirība starp 12 V un 230 V - skatiet zemāk priekšrocības un trūkumus. 12 V lampas priekšrocība ir ilgstošāka darbība, jo tā darbojas ar mazāku spriegumu. Trūkums ir tas, ka tā darbojas tikai ar transformatoru. 230 V lampas priekšrocība ir tā, ka nav nepieciešams transformators un to var uzstādīt tieši jūsu elektrotīklā. 230 V var izmantot ar gandrīz visām spuldzēm.

 
emico-featured

LED lampas