Taupiet enerģiju, izmantojot apgaismojumu

Mums visiem ir jāsaskaras ar faktu, ka ir pienācis laiks taupīt enerģiju. Ne tikai lielo gāzes un enerģijas rēķinu dēļ, bet arī tāpēc, lai sniegtu videi palīdzīgu roku un dzīvotu ilgtspējīgāk. Bet kādas darbības jūs varat veikt? Tālāk lasiet, ko varat darīt, lai taupītu enerģiju.


Energy_Saving_Calc

Ietaupījuma kalkulators

LED salīdzinot ar kvēlspuldzēm

Gaismas avotu skaits

1

10

30

Vidējās degšanas stundas dienā

1

4

24

Jūsu enerģijas cena par kWh

€0.10

0.40

€1.50

Ietaupījums mēnesī*:

0.63

*Aprēķina skaidrojums zemāk

Kvēlspuldžu kopējās izmaksas:

0.70

LED spuldžu kopējās izmaksas:

0.07

Periods, kurā tiks atpelnītas LED gaismas:

380

*Aprēķins ir balstīts uz energoefektivitātes koeficientu 10/1 atbilstīgi LED priekšrocībām.
Tie ir ietaupījumi mēnesī, kas sastāda € dienā vai € gadā!
Pamatojoties uz vidējo pirkuma cenu 8,00 EUR par LED spuldzi.

Lūdzu, ņemiet vērā: ietaupījumu aprēķins ir balstīts uz aplēsēm, un to nevajadzētu uzskatīt par precīzu. Lampaungaisma neuzņemas atbildību par atšķirībām starp aprēķināto ietaupījumu un faktisko ietaupījumu.


Taupiet, izmantojot LED gaismekļus

LED gaismekļi ir energoefektīvākais apgaismojums. Faktiski LED spuldze patērē par 80% līdz 90% mazāk enerģijas nekā halogēnās vai kvēlspuldzes. Vai vēlaties uzzināt vairāk par to, kā varat ietaupīt enerģiju, izmantojot LED gaismekļus, un kādas priekšrocības tie var sniegt?


Taupiet, izmantojot griestu ventilatorus ar lampu

Vai zinājāt, ka, izmantojot griestu ventilatorus ar lampu, varat arī ietaupīt gāzi un enerģiju? Tas ir tāpēc, ka lielākajai daļai ventilatoru papildus vasaras režīmam ir arī ziemas režīms. Ventilatoru lāpstiņām griežoties uz otru pusi, tiek radīts sildošs, nevis atvēsinošs efekts. Turklāt tos var lieliski izmantot uzmanības piesaistīšanai. Griestu ventilatori ar lampu izstaro gaismu un patērē vidēji 20 reizes mazāk elektrības nekā gaisa kondicionētāji! Vēlaties precīzi zināt, kā tas darbojas?


 

Viedais apgaismojums

Viedais apgaismojums vienmēr ir LED apgaismojums, kas padara to energoefektīvu! Tā kā to var vadīt arī attālināti, nekad nav ieslēgti pārāk daudz gaismekļu. Pat tad, kad neesat mājās. Viedais apgaismojums bieži ir dažādās krāsās. Izmantojot siltu krāsu toni, telpa uzreiz šķiet siltāka. Un jums nav uzreiz jāieslēdz apkure, kad kļūst nedaudz vēsi.

 

Lampas ar sensoru

Protams, āra gaismekļiem ne vienmēr jābūt ieslēgtiem. Tā ir izšķērdība, ja to neizmantojat. Gaismekļi ar kustības detektoriem nodrošina, ka gaisma ir ieslēgta tikai tad, kad tā ir nepieciešama. Lampa automātiski izslēdzas pēc dažām sekundēm, kad tā vairs nekonstatē kustību.

 

Solārās lampas

Saules radīta enerģija: nekas nav ilgtspējīgāks par šo! Mūsu āra solārās lampas nodrošina dārza apgaismojumu energoefektīvā veidā. Lampa pārvērš saules starus enerģijā, kas izgaismo jūsu dārzu, tiklīdz iestājas tumsa.


Par energomarķējumu

Pirms elektroierīces iegādes vienmēr pārbaudiet energomarķējumu. Tas norāda enerģijas patēriņu kWh uz 1000 stundām. Energomarķējums var būt izšķirošs faktors, pērkot produktu. Faktiski jūs varat ietaupīt daudz naudas, izvēloties produktu ar zaļāku marķējumu. Vai vēlaties uzzināt par jauno Eiropas Komisijas energomarķējumu?


Gaišs interjers

Šķiet pašsaprotami, bet varbūt neesat pievērsis tam uzmanību. Gaišs interjers! Izmantojot gaišas krāsas, ir nepieciešams mazāk gaismas, kā rezultātā tiek samazināts elektroenerģijas patēriņš. Lūk, kā tas izskatās. Tumšākas krāsas absorbē gaismu, bet gaišās krāsas to atstaro. Turklāt gaišs interjers rada plašuma sajūtu. Izdevīgi!

Siltas gaišas krāsas rada siltu interjeru

Tas viss ir par siltuma sajūtu! Vai zinājāt, ka, izvēloties gaismas avotu ar mazu kelvinu skaitu, tas automātiski šķiet siltāks? Jūsu smadzenes liek jums domāt, ka gaišās krāsas dēļ telpa izskatās silta. Ļoti vienkāršs, bet efektīvs veids, kā padarīt to siltāku!

Stikla vai gaiši abažūri

Stikla vai gaiši abažūri arī var piešķirt vairāk siltuma interjeram. Piemēram, izvēloties gandrīz baltu vai bēšu abažūru. Vai ievietojot gaismas avotu ar mazu kelvinu skaitu stikla abažūrā. Tas ir labi pamanāms, un siltā gaišā krāsa arī piešķir siltuma sajūtu!


Taupīšanas padomi

Apgaismojums var ne tikai saudzēt vidi, bet arī dot būtisku ieguldījumu enerģijas patēriņa un līdz ar to arī enerģijas rēķinu samazināšanā. Bet ko vēl jūs varat darīt, lai veidotu interjeru pēc iespējas energoefektīvāk?

 

Lasīt vairāk

BUJ

 

  • Vai LED ir efektīvāks par halogēnu?

Jā, LED spuldze patērē vidēji 8 reizes mazāk enerģijas nekā halogēnspuldze, lai saražotu tādu pašu gaismas daudzumu. Salīdzinot ar kvēlspuldzi, tas ir 10 reizes vairāk!

 

  • Kāpēc LED gaismekļiem reizēm ir E, F vai G energomarķējums?

Kopš 2021. gada novembra daudz kas ir mainījies energomarķējuma jomā. Agrāk produktiem tika piešķirts A++ marķējums, kas vairs nepastāv. Lampām, kurām iepriekš bija A+ marķējums, tagad var būt piešķirts C marķējums. Tas ir tāpēc, ka vadlīnijas ir atjauninātas, jo energoefektīvi produkti strauji attīstās un Eiropas Savienība vēlas mudināt uzņēmumus ļaut produktiem attīstīties ilgtspējīgos apstākļos.

 

  • Kuras lampas patērē vismazāk elektrības?

LED lampas ir energoefektīvākie gaismas avoti, kādi pastāv.